444 0 600
hospitalPhoto
Dragos Hastanesi
Adres : Yalı Mahallesi, Sahil Yolu Sokak, No:16, 34844 Maltepe/İstanbul
Telefon : 444 0 600
Faks : +90 (212) 453 18 68
E-posta : info@bezmialem.edu.tr

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Hastanesi'nin temelleri, Bezmiâl​em Valide Sultan tarafından 1845 yılında Gureba-i Müslimin Hastanesi olarak atılmıştır. Bezmiâlem Valide Sultan'ın hem sağlık hem de eğitim adına ülkemize sunduğu olanak ve faydaların asıl temeli Gureba-i Müslimin Hastanesi'ne dayanmaktadır.

Kurulduğu ilk günden bu yana sağlık alanındaki hizmetini kesintisiz bir şekilde sürdüren Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Hastanesi, Avrupa Yakası'nda sürdürdüğü kesintisiz hizmetini 2016 yılında Anadolu Yakası'na taşıyarak sadece yurtiçi değil aynı zamanda yurtdışından gelen hastalarıyla hizmet ağını her geçen gün büyümektedir.

18.163 m²'lik kapalı alanda hizmet veren Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi, 160 hasta yatağı, 61 poliklinik odası, yüksek teknolojiye sahip 6 ameliyathanesi ve 43 yataklı yoğun bakım ünitesinde 17 adet yeni doğan, 13 adet genel yoğun bakım, 7 adet koroner, 6 adet kalp damar cerrahisi ve negatif basınçlı izole odasında 2 adet yatak ile 18 dahili, 13 cerrahi ve ağız ve diş sağlığı bölümümüzde 9 branşta da tanı ve tedavilerine aralıksız devam etmektedir.

Hem akademik hem de teorik anlamda yurtiçi ve yurtdışında pek çok başarıya imza atan hekim kadromuz tarafından gerçekleştirilen robotik kol destekli diz ve kalça ameliyatlarının yanı sıra ortopedik onkoloji, skolyoz ve omuz cerrahisi başta olmak üzere tüm ortopedik rahatsızlıkların tedavisi planlanmaktadır.

Son yıllarda açık kalp ameliyatlarından en çok tercih edilen yöntem olan minimal kesi ile aort kapak değişimleri gerçekleştirilirken, dünya genelinde en çok görülen hastalıklardan biri olan kanser hastalığının tanı, teşhis ve tedavi sürecini radyasyon onkolojisi bölümümüzde görev alan ekibimiz ile takip ederek hastalarımızın güçlü mücadelelerinde yanlarında yer almaktadır.

Anadolu Yakası Maltepe Bölgesi sahil şeridinde yer alan Dragos Hastanemiz Sabiha Gökçen Havalimanı'na yakın mesafede bulunup adalar manzaralı süit ve king süit odalarıyla dünyanın pek çok noktasından gelen misafirlerine eşsiz İstanbul keyfi sunmaktadır.

​Yenilikçi bakış açısı ve teknolojik alt yapısıyla hastalarına her konuda destek veren Dragos Hastanemiz her geçen gün büyüyen güçlü ve akademik kadrosu ile Anadolu Yakası'nın referans hastanesi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.


Prof.Dr.
Yılmaz BİLSEL
Genel Cerrahi
Prof.Dr.
Aslan DEMİR
Üroloji
Doç.Dr.
Hakan FOTBOLCU
Kardiyoloji
Doç.Dr.
Semih GÜDER
Dermatoloji
Ögr.Gör.Dr.
Osman Cemil AKDEMİR
Göğüs Cerrahisi
Dr.Öğr.Üyesi
Aydın NADİR
Kardiyoloji
Uzm.Dr.
Harika SALEPÇİOĞLU KAYA
Genel Cerrahi
Uzm.Dr.
Gaye Devrim ELMACI
Dermatoloji
Uzm.Dr.
Yasin Baki BAYDAŞ
İç Hastalıkları
Uzm.Dr.
Emna JAMOUSSI
Nöroloji
Ögr.Gör.
Hilal TAŞTEKİN TOZ
Nöroloji
Dr.
Hande KILIÇKAYA
Acil Tıp
P. Dr.
Aydın ALAKUŞ
Acil Tıp
P. Dr.
Uğur Ergün KOYUN
Acil Tıp
P. Dr.
Anastasiia LIKHTOROVYCH
Acil Tıp
P. Dr.
HAMDI A.A. NASER
Acil Tıp
P. Dr.
Elif Nur KILIÇKAYA
Acil Tıp